A GINOP – 4.1.5-22 felhívásra olyan mikro-, kis- és középvállalkozások pályázhatnak, amelyek:
Jelen felhívás keretében a támogatási kérelem benyújtására konzorciumi formában nincs lehetőség.
A támogatási kérelem egy megvalósítási helyszínen (akár több külön helyrajzi számon található ugyanazon telephelyen) található 1 db külön álló épület és/vagy épületcsoport energetikai fejlesztésére irányulhat.
Olyan épületek korszerűsítéséhez nyújtható támogatás, amelynek
A GINOP – 4.1.5-22 pályázatban az igényelhető támogatás összege: minimum 75 millió Ft és maximum 500 millió Ft. A támogatás az opcionális vállalások számától függően vissza nem térítendő támogatássá alakul!
A pályázónak legalább a projekt összköltségének az igényelt támogatási összeggel csökkentett részét kitevő önerővel kell rendelkeznie. Az önerő saját forrásból és egyéb támogatásból (pl. támogatott hitelből) is állhat.
Várhatóan 24 – 160 db kérelem kerül támogatásra.
A támogatás összege 75 millió – 500 millió Ft
Támogatási intenzitás: 90%
Energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek
Önállóan nem támogatható tevékenységek
Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása
A fenti pontban meghatározott tevékenységeken kívül a GINOP – 4.1.5-22 pályázatban más tevékenység nem támogatható, különösen az alábbiak:
A pályázat keretében nem nyújthat be támogatási kérelmet többek között az az igénylő, aki:
A PÁLYÁZAT MENETE:
Teljeskörű segítséget nyújtunk a pályázati anyag összeállításában és benyújtásában a kiíró szervhez, a támogatói szerződés előkészítésében, a pályázat utógondozásában,mindezt kiemelkedő szakmai tudással, magas színvonalon és ügyfélbarát módon!
A pályázat sikeréhez nagymértékben hozzájárul a megújuló energiák hasznosítása.
Cégünk magas minőségű napelemes rendszerek tervezésével, telepítésével foglalkozik, így segíteni tudjuk Önt a tervezéstől a telepítésig, valamint a pályázathoz kapcsolódó műszaki dokumentációk, energetikai szakvélemények hiánytalan összeállításával is.
Roszik Tamás, Dunavecse
Mint tudjuk, a hazai gyümölcsöknek nincs párja. Tamásék dunavecsei családi gazdaságukban nap, mint nap azon dolgoznak, hogy ízletes, magyar sárgadinnye kerülhessen mindenki asztalára. Mint sok fejlődő cég, így Tamásék energiahasználata is évről-évre növekszik, költségeik csökkentése érdekében döntöttek a napelemes rendszer mellett.
A mintegy 52,8 kWp teljesítményű rendszert a telephelyükön található hűtőházra építettük, mely gyorsan meghozta nekik villamosenergia-felhasználásuk csökkentésében a várt eredményt.
Ismerd meg Tamás történetet
Edwin Oudejans a Maxima Kft., Vaskút
Edwin Oudejans a Maxima Kft. tulajdonosa Hollandiából Magyarországra érkezve gyorsan felfedezte az éghajlat előnyeit és a napenergiában rejlő lehetőségeket, ezért úgy döntött, kiaknázza ezt a lehetőséget virágkertészetének fejlesztéséhez és napelemes rendszer telepítése mellett döntött. A beruházást pályázat keretében valósította meg a tulajdonos.
2019 nyarán telepítettük a a 40,7 kWp teljesítményű napelemes rendszert, ezzel jelentős csökkenést elérve a cég villamosenergia-felhasználásában.
Ismerd meg Edwin történetet
Mit kell tennie, hogy ne maradjon le a lehetőségekről?
Keressen bennünket és minden kérdésére választ adunk…
Adatkezelés
Kapcsolat
Energiamonitoring Kft
H – 6500 Baja Parti utca 20-22.
Tel: +36-20-482-0155
E-mail: zoltan.szabo@energiamonitoring.hu
Web: energiamonitoring.hu