Állattartó telepek fejlesztésének támogatása
(VP2-4.1.1.9-21)

a felhívás társadalmi egyeztetésen, benyújtás várható kezdete: 2021. május 12.

40-50% támogatásban részesülhetnek az állattartó telepek!

A támogatás célja az állattartó telepek megújítása.
Lehetőség nyílik az állattartásra, valamint az előállított termék kezelésére, tárolására szolgáló épületek, építmények létrehozására, kialakítására, továbbá építéssel nem járó projektek megvalósítására, valamint a megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazására, így napelemes rendszerek telepítésére is!

Kik pályázhatnak a vissza nem térítendő támogatásra?

Azok mezőgazdasági termelők akik:

  • rendelkeznek legalább 6000 STÉ üzemmérettel az elmúlt lezárt teljes üzleti éveben
    (fiatal gazdák esetén csak lezárt üzleti év szükséges, tehát 2020-ban alapított vállalkozással már 40 év alatti mezőgazdasági termelők tudnak pályázni)
  • A támogatási kérelem benyújtását megelőző évben az árbevételük legalább 50%-a mezőgazdasági termelésből származott

A pályázat keretében a támogatási kérelem benyújtására kollektív beruházás keretében is van lehetőség. 

Kollektív projektnek minősül a termelői csoport, a termelői szervezet, a mezőgazdasági termelők tagságával működő szövetkezet,
valamint a szociális szövetkezet által végrehajtott projekt.

  • A tagok összeszámolt árbevételének legalább 50%-a mezőgazdasági tevékenységből kell, hogy származzon
  • A tagok legalább 50%-ának rendelkeznie kell minimum 6000 STÉ-vel

Támogatható tevékenységek a pályázat keretében:

A versenyképesség javítása érdekében építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése, továbbá állattartó telepi épületek, létesítmények építése, kialakítása, bővítése az alábbi célterületi bontás szerint:

1. célterület: Baromfitartó telepekkel kapcsolatban korszerűsítésre kerülhet

  • Az állategészségügyhöz, a takarmányozáshoz, az állattartáshoz kapcsolódó, valamint az előállított termék és a takarmány kezelésére, tárolására szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése. (például: szellőztetés és hűtés-fűtés technológiájának kiépítése, a termény és a takarmány tárolására szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése, takarmányok eltarthatóságát biztosító technológia kialakítása, etetés és itatás technológiájának kialakítása, a tojásgyűjtés, tojásosztályozás és tojáskeltetés technológiájának kialakítása és fejlesztése).
  • Állattartó telepi épületek, létesítmények építése, kialakítása, bővítése. (például: istálló, tojás válogató-, keltető épület építése, férőhely kiépítése, a termény, takarmány, illetve alomszalma tárolására szolgáló építmények kialakítása)
  • Takarmány-előkészítés, kiosztás, tartósítás és kezelés gépei, az állathigiénia biztosításához szükséges gépek, állati termékek telepszintű kezelésének eszközei és gépei, állategészségügyhöz kapcsolódó eszközök, gépek.
  • Tojásosztályozó- és csomagoló, illetve tisztító berendezések beszerzése, beépítése.

2. célterület: A sertéstartó telepekkel kapcsolatban korszerűsítésre kerülhet

  • Az állategészségügyhöz, a takarmányozáshoz, az állattartáshoz kapcsolódó, valamint az előállított termék és a takarmány kezelésére, tárolására szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése. (például: szellőztetés-, hűtés- és fűtés technológiájának kiépítése, a termény és a takarmány tárolására szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése, takarmányok eltarthatóságát biztosító technológia kialakítása, etetés és itatás technológiájának kialakítása).
  • Állattartó telepi épületek, létesítmények építése, kialakítása, bővítése. (például: istálló építése, férőhely kiépítése, állatválogató és kezelő kialakítása, a termény, takarmány, illetve alomszalma tárolására szolgáló építmények kialakítása).
  • Takarmány-előkészítés, kiosztás, tartósítás és kezelés gépei, az állathigiénia biztosításához szükséges gépek, állati termékek telepszintű kezelésének eszközei és gépei, állategészségügyhöz kapcsolódó eszközök, gépek.

3. célterület: A szarvasmarhatartó telepekkel kapcsolatban korszerűsítésre kerülhet

  • Az állategészségügyhöz, a takarmányozáshoz, az állattartáshoz kapcsolódó, valamint az előállított termék és a takarmány kezelésére, tárolására szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése. (például: szellőztetés-, hűtés-, fűtés-, valamint a fejés technológiájának kiépítése, tejhűtés és tejtárolás technológiájának kialakítása, a termény és a takarmány tárolására szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése, takarmányok eltarthatóságát biztosító technológia kialakítása, etetés és itatás technológiájának kialakítása)
  • Állattartó telepi épületek, létesítmények építése, kialakítása, bővítése. (például: istálló-, fejő- és tejház építése, állatválogató, -kezelő és -felhajtó, elektromos és hagyományos karám, állatmérleg, kifutó és jártató kialakítása, etetőút kialakítása, férőhely kiépítése, a termény, takarmány, illetve alomszalma tárolására szolgáló építmények kialakítása)
  • Takarmány-előkészítés, kiosztás, tartósítás és kezelés gépei, az állathigiénia biztosításához szükséges eszközök és gépek, állati termékek telepszintű kezelésének eszközei és gépei, etetéshez és itatáshoz kapcsolódó eszközök, állategészségügyhöz kapcsolódó eszközök, gépek. (például: fejőberendezések, tejhűtők, mobil karám, mobil kapu, mobil vályú, kezelő- és körmölő kaloda, körbála etető, mobil borjú óvoda).
  • Önjáró silózó, önjáró szecskázó és önjáró kaszáló beszerzése.
  • A szálastakarmány betakarítás eszközeinek és munkagépeinek beszerzése (például: körbálázó, rendsodró, kaszáló, silózó adapter.

4. célterület: A juh és kecsketartó telepekkel kapcsolatban korszerűsítésre kerülhet

  • Az állategészségügyhöz, a takarmányozáshoz, az állattartáshoz kapcsolódó, valamint az előállított termék és a takarmány kezelésére, tárolására szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése. (például: szellőztetés-, hűtés-, fűtés-, valamint a fejés technológiájának kiépítése, tejhűtés és tejtárolás technológiájának kialakítása, a termény és a takarmány tárolására szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése, takarmányok eltarthatóságát biztosító technológia kialakítása, etetés és itatás technológiájának kialakítása, a gyapjúnyírás technológiájának kialakítása és fejlesztése)
  • Állattartó telepi épületek, létesítmények építése, kialakítása, bővítése. (például: istálló-, fejő- és tejház építése, állattartó sátor, állatmérleg, állatválogató, -kezelő és -felhajtó, valamint elektromos és hagyományos karám, illetve kifutó és jártató kialakítása, férőhely kiépítése, fürösztő kialakítása, a termény, takarmány, illetve alomszalma tárolására szolgáló építmények kialakítása)
  • Takarmány-előkészítés, kiosztás, tartósítás és kezelés gépei, az állathigiénia biztosításához szükséges eszközök és gépek, állati termékek telepszintű kezelésének eszközei és gépei, etetéshez és itatáshoz kapcsolódó eszközök, állategészségügyhöz kapcsolódó eszközök, gépek. (például: fejőberendezések, tejhűtők, válogatókarám (mobil), körmölő kaloda, lábfürösztő, elletőbox, drankák, önetető, önitató, körbála etető, fix és mobil villanypásztor rendszer kialakítása)
  • Önjáró silózó, önjáró szecskázó és önjáró kaszáló beszerzése.
  • A szálastakarmány betakarítás eszközeinek és munkagépeinek beszerzése (például körbálázó, rendsodró, kaszáló, silózó adapter).

5. célterület: Az egyéb állattartó telepekkel kapcsolatban korszerűsítésre kerülhet

  • Az állategészségügyhöz, a takarmányozáshoz, az állattartáshoz kapcsolódó, valamint az előállított termék és a takarmány kezelésére, tárolására szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése. (például: szellőztetés és hűtés-fűtés technológiájának kiépítése, a termény és a takarmány tárolására szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése, takarmányok eltarthatóságát biztosító technológia kialakítása, etetés és itatás technológiájának kialakítása)
  • Állattartó telepi épületek, létesítmények építése, kialakítása, bővítése. (például: istálló-, mézház-, állatválogató, -kezelő és -felhajtó, valamint elektromos és hagyományos karám, illetve kifutó és jártató kialakítása, férőhely kiépítése, méhészeti eszközök és berendezések tárolására és használatára, valamint a megtermelt méz az eszközöktől külön légtérben történő, biztonságos tárolására alkalmas épületek kialakítása, a méhcsaládok teleltetésére alkalmas teleprész kialakítása, a termény, takarmány, illetve alomszalma tárolására szolgáló építmények kialakítása)
  • Takarmány-előkészítés, kiosztás, tartósítás és kezelés gépei, az állathigiénia biztosításához szükséges gépek, állati termékek telepszintű kezelésének eszközei és gépei, állategészségügyhöz kapcsolódó eszközök, gépek.
  • Kizárólag lótartás kapcsán: Önjáró silózó, önjáró szecskázó és önjáró kaszáló beszerzése. A szálastakarmány betakarítás eszközeinek és munkagépeinek beszerzése (például: körbálázó, rendsodró, kaszáló, silózó adapter

Energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek

  • Épületek hőtechnikai adottságainak javítása, hőveszteségének csökkentése (pl.: hőszigetelés, nyílászárócsere)
  • Épületek fűtési, hűtési és használati melegvíz rendszereinek korszerűsítése
  • Világítási rendszerek korszerűsítése
  • Beépített technológiai berendezések korszerűsítése
  • Épületgépészeti fejlesztések
  • Új, energiatakarékos technológiák kiépítése és energiatakarékos berendezések beszerzése

Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása

  • Napelem
  • Napkollektor
  • Biomassza rendszerek
  • Hőszivattyú
  • Geotermikus energia használata
  • Biogáz termelés
  • Szélenergia felhasználása

A megvalósítandó megújuló energiaforrást hasznosító berendezés termelési kapacitása legfeljebb annyi lehet, amennyi az adott fogyasztási hely villamosenergia-, illetve amennyi az adott helyrajzi számon elérhető fogyasztók együttes hőenergia fogyasztásának kielégítéséhez elegendő. A hálózatba betáplált elektromos energia éves mennyisége nem haladhatja meg az adott fogyasztási hely éves energiafogyasztását.

Önállóan nem támogatható tevékenységek

  • Projekt előkészítés (szakmai előkészítés, közbeszerzés);
  • Mérnöki feladatok;
  • Projektmenedzsment;
  • Egyéb szolgáltatások, beleértve a tájékoztatás és nyilvánosság biztosításának kötelező tevékenységét;
  • A telepen belül megvalósítandó infrastruktúra-fejlesztés és/vagy eszközbeszerzés, amely magában foglalja az üzemen belüli anyagmozgatás, illetve a vagyonvédelem gépeinek, eszközeinek beszerzését, továbbá a telepi infrastruktúra megvalósítását;
  • Telepirányítási rendszer telepítése, egyedi termelés ellenőrzési és egyedi teljesítményvizsgálati rendszer telepítése, automatizált egyedi takarmányadagoló rendszer vezérlésének és periféria rendszerének telepítése, környezeti feltételek automatizált szabályozási rendszerének kialakítása;
  • Istállón belüli trágyakezelés technológiájának korszerűsítése;
  • A szervestrágya kijuttatás eszközeinek és munkagépeinek beszerzése (pl.: hígtrágya injektáló);
  • Maximum 1 db, legfeljebb 80 kW motorteljesítményű traktor beszerzése.

Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege

  • a baromfitartó és sertéstartó telepek tekintetében maximum 100 millió Ft, 
  • a szarvasmarhatartó telepek tekintetében maximum 50 millió Ft, a
  • juh és kecsketartó telepek tekintetében 20 millió Ft,
  • az egyéb állattartó telepek tekintetében pedig maximum 20 millió Ft.

A támogatás maximális mértéke:

  • közép-magyarországi régióban (KMR) az összes elszámolható költség 40%-a, 
  • a nem közép-magyarországi régióban (nem KMR) az összes elszámolható költség 50%-a.

Nem támogatható tevékenységek

Az eddig felsorolt tevékenységeken túlmenően más tevékenység nem támogatható, kiváltképp:

  • trágyatároló létesítése (meglévő állattartó telep esetében)
  • erőgépek beszerzése
  • méz és méhészeti termékek kinyeréséhez, kiszereléséhez és a léptároláshoz szükséges eszközök beszerzése (pl.: kaptárak, méhészkonténerek)

Kötelező vállalások:

  • Amennyiben a pályázat benyújtása előtt a támogatást igénylő alkalmazottat foglalkoztatott, nyertes pályázat esetén a fenntartási időszakban (5 év) a foglalkoztatotti bázislétszámot nem csökkentheti, a pályázat benyújtását megelőző átlaglétszámhoz képest.
  • A pályázó köteles a projekt megvalósításának befejezésétől a fenntartási időszak (5 év) végéig legalább szinten tartani a projekttel érintett állattartó telep éves átlagos állatlétszámát.

Pályázat elbírálásának módja:

A pályázati kiírás jelenleg még társadalmi egyeztetés alatt áll, így lehetnek változtatások, például a beadási határidőben. Előzetes felméréseink szerint a pályázat iránti jelentős érdeklődés miatt korai forráskimerülésre kell számítani, ebben az esetben pedig a kérvények beadását hamarabb felfüggeszthetik. A beadási lehetősége szakaszokra van bontva.

Beadási határidő:

A támogatási kérelmek benyújtására 2021. május 12. napjától 2021. július 6. napja között az alábbi benyújtási szakaszokban van lehetőség.

  • Első szakasz: 2021. május 12. – 2021. május 25.
  • Második szakasz: 2021. május 26. – 2021. június 8.
  • Harmadik szakasz: 2021. június 9. – 2021. június 22.
  • Negyedik szakasz: 2021. június 23. – 2021. július 6.

Ezen időszak alatt az alábbi értékelési szakaszokban benyújtott projektek szakaszonként együttesen kerülnek elbírálásra.

A PÁLYÁZAT MENETE:

  • pályázati előminősítés
  • feltételes vállalkozói szerződés megkötése
  • pályázathoz kapcsolódó energetikai szakvélemény elkészítése
  • napelemes rendszer tervezése, helyszíni felmérése
  • a teljes pályázati anyag elkészítése és benyújtása a bíráló szervhez
  • sikeres pályázatot követően napelemes rendszer telepítése
  • pályázathoz kapcsolódó elszámolások elkészítése, benyújtása
  • pályázati utógondozása

Teljeskörű segítséget nyújtunk a pályázati anyag összeállításában és benyújtásában a kiíró szervhez, a támogatói szerződés előkészítésében, a pályázat utógondozásában,mindezt kiemelkedő szakmai tudással, magas színvonalon és ügyfélbarát módon!

 

A pályázat sikeréhez nagymértékben hozzájárul a megújuló energiák hasznosítása.

Cégünk magas minőségű napelemes rendszerek tervezésével, telepítésével foglalkozik, így segíteni tudjuk Önt a tervezéstől a telepítésig, valamint a pályázathoz kapcsolódó műszaki dokumentációk, energetikai szakvélemények hiánytalan összeállításával is.

KINEK ÉRDEMES NAPELEMES ÁRAMTERMELÉSBEN GONDOLKODNI?

  • aki saját vagy bérelt telephelyen végzi a tevékenységét
  • aki szeretné csökkenteni, vagy teljes egészében kiváltani a villamosenergiára fordított költségeit
  • aki szeretné, hogy a támogatás igénybevételével a beruházása akár 3 év alatt megtérüljön
  • aki szeretné, hogy cége a megtérülési idő után, akár 20-25 évig energiafüggetlen legyen
  • aki szeretne egy gyorsan megtérülő beruházást és egy környezettudatos, megújuló  energiaforrást

MILYEN ELŐNYEI VANNAK A NAPELEMES TECHNOLÓGIA ALKALMAZÁSÁNAK?

  • 100 % -ban garantált pénzmegtakarítás
  • 100 % -ban garantált és kiszámítható megtérülés
  • önfenntartó  – legalább 30 évig működő rendszer
  • környezettudatos megoldás
  • távolról is,-akár mobiltelefonról ellenőrizhető termelés

AMIBEN BIZTOSAN SZÁMÍTHAT RÁNK NAPELEMES RENDSZER TELEPÍTÉSE ESETÉN:

  • A világ 10 legnagyobb napelemgyártójának termékeivel dolgozunk
  • Minőségi anyagok felhasználása
  • Minőségi munkavégzés
  • Segítünk a jó döntésben a műszaki tartalom meghatározásánál
  • Önnel együtt gondolkodunk!
  • Engedélyeztetjük az áramszolgáltatónál napelemes rendszerét
  • Kivitelezzük a vállalt határidőre a rendszert, erre pénzügyi garanciát is vállalunk!
  • Karbantartjuk napelemes rendszerét
  • Tisztaságot és rendet hagyunk magunk után

Garanciát vállalunk a munkánkra

 

  • Árajánlat garancia
  • Kivitelezési határidő garancia
  • Minőség garancia
  • Tisztaság garancia
  • Őszinteség garancia

Azért dolgozunk nap, mint nap, hogy segítsünk a vállalkozásoknak csökkenteni a villamosenergiára fordított költségeiket.

Roszik Tamás, Dunavecse


Mint tudjuk, a hazai gyümölcsöknek nincs párja. Tamásék dunavecsei családi gazdaságukban nap, mint nap azon dolgoznak, hogy ízletes, magyar sárgadinnye kerülhessen mindenki asztalára. Mint sok fejlődő cég, így Tamásék energiahasználata is évről-évre növekszik, költségeik csökkentése érdekében döntöttek a napelemes rendszer mellett. 

A mintegy 52,8 kWp teljesítményű rendszert a telephelyükön található hűtőházra építettük, mely gyorsan meghozta nekik villamosenergia-felhasználásuk csökkentésében a várt eredményt.

 

Ismerd meg Tamás történetet

Edwin Oudejans a Maxima Kft., Vaskút


Edwin Oudejans a Maxima Kft. tulajdonosa Hollandiából Magyarországra érkezve gyorsan felfedezte az éghajlat előnyeit és a napenergiában rejlő lehetőségeket, ezért úgy döntött, kiaknázza ezt a lehetőséget virágkertészetének fejlesztéséhez és napelemes rendszer telepítése mellett döntött. A beruházást pályázat keretében valósította meg a tulajdonos. 
2019 nyarán telepítettük a a 40,7 kWp teljesítményű napelemes rendszert, ezzel jelentős csökkenést elérve a cég villamosenergia-felhasználásában.

 

Ismerd meg Edwin történetet

Mit kell tennie, hogy ne maradjon le a lehetőségekről?

Keressen bennünket és minden kérdésére választ adunk…

Adatkezelés

Kapcsolat

Energiamonitoring Kft
H – 6500 Baja Parti utca 20-22.
Tel: +36-20-482-0155
E-mail: zoltan.szabo@energiamonitoring.hu
Web: energiamonitoring.hu